Karadeniz bölgesinin en kaliteli çayını sizler için üretiyoruz, elek altı ilk hasadın(mayıs çayı) gerçekleşmesinden sonra en kaliteli çay yapraklarının diğerlerinden ayrılması ile elde edilir.
Her elek altı çay aynı değildir. Bizim çaylarımız Çaymer(Çay araştırma merkezi) onaylıdır. Test sonuçlarımızı sitemizde yayınlamaktayız. Selülöz yani çayın içerisindeki çöp oranı çayın sap kısmı lezzeti olmayan gereksiz kısmı olabilecek en az seviyededir.
Ekstrat değeri yani suda çözünme oranı 29 makul oran iken bizim çayımızda bu değer 32.65 dir. Bir çok firma mayıs çayı adıyla elek altı adıyla çay satışı yapmaktadır. Bunların birçoğu gerçeği yansıtmamaktadır. Bizim gibi belgeleriyle şeffaf olan firmalarda bulunmaktadır. Bu firmaları tercih etmeniz sizin için iyi olacak. Rize çayının kaliteli bir şekilde ilerlemesi için fayda sağlayacaktır.
Elek altı çayının farkı üretim sürecinde kıvırma işleminden sonra yaş çay eleği ile işlenen çay elenir. Elek altında kalan çayın en değerli yaprakları alınıp oksidasyon aşamasına tabi tutulup kurutma işlemi yapılarak elde edilir.